Tabancalar

CZ 2075 RAMI Tabanca

  0

  Günümüzde zorunluluktan ve ya zevk için silah alımları yapılmaktadır. Bu silahlarda özellikle erkeklerin çok meraklı oldukları da görülmektedir. Ancak tabi ki silah alırken hangisinin daha iyi olduğuna ve genel olarak özelliklerinde hangisinin daha sağlam olduğuna çok dikkat edilir. İyi bir silah almak için öncelikle yapılması gereken şey iyi bir dikkattir. Dikkatli olmayan ve kaliteli bir silah almayanlar belli bir süre sonra silahlarını çöpe atmak zorunda kalırlar. Silahlar içerisinde tabancalar ise hem alımları en kolay olan hem de genel olarak birçok açıdan çok daha kaliteli olan silahlardır. Sizler de bu tarz bir silah almak istediğinizde mutlaka bir uzmana danışmalısınız. Silah konusu tabi ki biraz da sakattır. Çünkü bazı bölgelerde özellikle zevk için bireysel silahlanmanın sayısı çok fazla arttığından cinayetler ve ya adam yaralama gibi vakalarında sayısı her geçen gün artmaktadır. Ancak bu silahlara gerçekten de ihtiyacı için sahip olanlar da bu yüzden çok mağdur olmaktadır.

  İhtiyacı olanlar zevk için alıp toplumda yanlış bir yargı oluşturanlar yüzünden ruhst almakta çok problem çekerler. Zevk için alınan silahlar genellikle av meraklıları tarafından alınmaktadır. Ancak ruhsatlar da sürekli olarak yeni kanunlar çıkmaktadır. Özellikle müthiş bir Çek yapımı olan ve 2007 yılında üretilen CZ 2075 RAMI model silahlar da çok satılan silahlar arasındadır. Bu silahlardan birini aldığınızda mükemmel bir performans ile karşılaşırsınız. Bu tür silahlar içerisinde bazıları vardır ki onlarda özellikleri ile kullanıcılara zevk verir. Bu tarz bir silahı almak için çok fazla ücret ödenmemesi de bu silahı cazip kılar. Özellikleri ile polis ve askerler tarafından da çok  sık tercih edilen bu silah kalitesi sayesinde bugün dünyanın birçok yerinde kullanılmaktadır. Bu silahı alanlar uzun yıllarda kullandıkları için gerçekten de çok memnun olurlar. Bir silahta aranacak birçok özelliği içerisinde barındıran bu silah ile birlikte en güzel avlar yapılır ve herhangi bir durumda koruma için alınıyor ise o zaman da düşman bu silahı gördüğünde gerçekten de korkar. Böylesine bir silahı almak için dükkanlara bakmak yerine internet üzerinden gerekli yerlerden talep etmek daha mantıklıdır. O kadar çok tutulmuş bir silahtır ki piyasa da sahteleri bile çok fazla üretilmektedir. Bu yüzden bandrolü olmayan CZ 2075 RAMI model silahların alınmaması gerekiyor.

  CZ 2075 RAMI ÖZELLİKLERİ

  • Çek cumhuriyetinde 2007 yılında ilk üretilmeye başlanan bu silah yarı otomatiktir.
  • Tamamen metal ve çelik konstrüksiyon olarak yapılmıştır.
  • İsteğe bağlı olarak içerisinde Polyframe malzeme de kullanılabilmektedir.
  • Silahın genel ağırlığı 0.723 ile 0.666 arasındadır.
  • Bu kadar hafif olduğu için de aslında taşınması çok olaydır.
  • Silahın namlu uzunluğu 76 milimetre iken silahın kendi uzunluğu ise 167 mili metredir.
  • Silahın mermi kapasitesi 14 mermidir.
  • Benzerlerine göre mermi alma kapasitesi de yüksek olduğundan dolayı aslında genel olarak çok fazla tercih edilmektedir.
  • Sürekli şarjör değiştirme derdi olmaması ciddi bir kullanım kolaylığı sağlar.
  • Silahın genişliği 32 mili metredir.
  • Boyutları ve ölçüleri çok küçük olduğundan dolayı çok gizli bir taşıma özelliği sağlar.
  • Asla üzerinizde fark edilmeyen bu silah özel tasarımlar ile yapılmıştır.
  • Silahın kartuş özellikleri ise 9 mm x 19 mm’dir ve Parabellum .40 S & W özelliği silah içerisinde mevcuttur.
  • Bu silahı almak isteyen birinin çok fazla para ödemek zorunda kalmaması ise silahın alına bilir olmasını daha da arttırmaktadır.

   

  Yorum yok

  Yorum yapın