Tabancalar

CZ 110 Tabanca

  0

  İnsanların özellikle şehir hayatı içerisinde yaşamaya başladıkça bazı zorluklar onları beklemektedir. Bu en başta güvenlik sorunudur. Her gün televizyonlarda görüyoruz birileri soyuluyor birileri tecavüze uğruyor ve ya birileri öldürülüyor. Bazen yaralama bile duyduğumuzda iyi ki ölümler yok diye sevinebiliyoruz. Dünyanın gerçekten eskilerin dediği gibi çivisi çıkmış. Bütün bu olumsuz koşullarda da günlük yaşamlar da herkes bir takım önlemler almaya başladılar. Bu önlemlerin başında da tabancalar gelir. Silahın bir türü olan ve günlük yaşam içerisinde çok sık kullanılan bu silahlar ile insanlar kendilerini az da olsa korumaya çalışır. Bu kadar tehlike varken ve insanın başına ne zaman ne geleceği belli değilken bunun önlemini almamak ve bu konuda gerekeni yapmamak çok zordur. Tabi ki bireysel silahlanma zevke dayalı olduğunda çok iyi bir şey değildir ancak insanlar birazda zorunluluktan dolayı böyle bir şey yaptıklarından dolayı aslında elleri mahkumdur. Eğer doğru bir şekilde ve bilinçli olarak gerçekten de savunma ve ya korunma amaçlı yapılır ise silah taşımak o kadar da kötü bir şey değildir. Sonuçta siz sadece kendini korumak için kullanırsanız ve olur olmaz durumlarda silaha başvurmazsanız hiçbir sorun çıkmaz.

  Diğer her şeyde olduğunu gibi silahta da bilinçli kullanıcı olmak lazımdır. Ancak silahı tabi ki sadece bu amaç ile alan da yoktur. Zevk için silahları sevdiğinden dolayı da insanlar silah almaktadır. Bizim toplumumuzda özellikle erkekler ve bir takım kadınlar gerçekten de silahlara önem verirler. Özellikle bizde erkekler askerden döndükten sonra silahlara olan merakları da artar. Bu sebep ile de aslında genel olarak biraz silahlanma artar. Ancak bu bilinçli bir şekilde yapıldığında sıkıntı yoktur. Silahta bir nevi koleksiyon aracıdır. Gerçekten de silahların bağımlısı olan ve her çeşit silahı alıp koleksiyon yapan deliler de vardır. aslında bu tarz insanlar merakları ile takdir edilmelidir. Amerika’dan Çin’den, Japonya’dan ve daha dünyanın birçok yerinden en meşhur silah üreticilerinin ürettikleri güzel silahları almak isterler. ancak tabi ki sadece buda değildir. Son yıllarda Çek cumhuriyeti içerisinde de özellikle 10 yıldır ciddi kaliteli silahlar üretilmektedir. Bu silahların başında CZ serisinin de belki de en iyilerinden biri olan CZ 110 gelir. Bu silahlar her zaman için bizim ülkemizde çok sevilen ve uzun süre de sevilecek silahlardandır. Eğer marka kalitesini bozmaz ve bu kaliteyi bu fiyatlarda satmaya devam eder ise ülkemizde de birçok insan bu silahlardan alacaktır. Sonuçta herkesin silah alırken bütçesi çok yüksek değildir. Ancak en düşük bütçe ile en iyi silahı almak istediğiniz zaman işte orada en mantıklı tercih CZ 110 adlı silah olarak bilinmektedir. Bu sebep ile de çok fazla tercih ediliyor.

  CZ 110 ÖZELLİKLERİ

  • Bir çek üretimi olan CZ 110 yarı otomatik bir tabancadır.
  • Silahın çift etkili varyant özelliği de bulunmaktadır.
  • Geri tepmeli ve kilitleme özelliği ile emniyetli bir silah olan CZ 110 kesme – out özelliği de bulunmaktadır.
  • Silahın kartuşu 9 milimetre X 9 milimetre parabellum özelliğindedir.
  • 13 mermi haznesi ile kapasitesi de yüksektir.
  • Silahın genel olarak ağırlığı 665 gram, namlu uzunluğu 98 mili metre ve silahın tamamının uzunluğu ise 180 mili metredir.
  • Silahın yükseklik ölçüleri ise 130 mili metredir.
  • Silahta kilitli makat gibi özelliklerde bulunduğundan dolayı aslında gerçekten de alıcısı için birçok işlevler de sunan bir silahtır.

   

  Yorum yok

  Yorum yapın