Tabancalar

Bersa Thunder 9 Tabanca

  0

  Bersa Thunder 9 silahı günümüze yakın bir silahtır ve Bersa tarafından üretilmiştir. Üretim tesisi ise Ramos mejia yerinde bulunmaktadır. Ayrıca kendi adı ile satışları da bulunmaktadır. Bu satışlar her zaman sizlerin istekleri doğrultusunda olduğu için fazla zorlamaz ve istediğinizi en iyi şekilde alabilirsiniz. Bu durumda silahı biraz araştırmanız ve özelliklerinin nasıl olduğuna bakmanız gerekmektedir. Model 90 arasında yer alarak kabul edilmektedir. Üretim hattı Thunder iken 1994 yılında model 90 yangın kontrolü altına girmektedir. Daha iyi ergonomi olması ve günümüzün standartlarına uygunluk göstermesi açısından model 90 üreticisi ile yeni bir sistem halini almıştır. Bu üretim sayesinde birçok konuda üstünlük sağlanmıştır. Thunder 9 şirketi aslında az bir ortaklığı olmaktadır ve isminin son ismini almıştır. Walther PPK ve Thunder 9 9mm Parabellum kartuşunun farkını bu silah ile en iyi şekilde görebilirsiniz ve yakından inceleyebilirsiniz. Silahın normal özellikler dış özelliklerine benzerlik göstermektedir.

  Mevcut düzeyi mat siyah, nikel ve kapalı nikelden oluşmaktadır. Çelik alüminyum çerçeveli bir tür bulunmaktadır. Tek atışta ve çift tetikte atışlarını en iyi şekilde yapmaktadır. Bunların dışında genel özellikleri bulunmaktadır. Tip olarak yarı otomatik olması ilgi çekmenizi sağlar ve tam atışını yapmak için polislik tarafından rahatça kullanılır. Arjantin polisleri bu silahın çıktığı zamanlarda çok fazla kullanmıştır ve şimdi ise günümüzde birçok kişinin kullandığı yarı-otomatikler arasında yer almaktadır. Kurulduğu yer Arjantin olarak kabul edilir ve farklı üretim yerleri yoktur.  Ayrıca bu kurumlar tarafından kullanımları sağlanmıştır. Bunların hepside Arjantin’dir. Arjantin Silahlı Kuvvetleri (Thunder 9), Arjantin Federal Polis (Thunder 9), Buenos Aires İl Emniyet (Thunder 9) ile ilgili her zaman süreklilik sağlanmıştır. Üreticisi yine diğer silahlarda olduğu gibi Arjantin şirketinin akrabası olan Bersadır. Ağırlığı 794 g (28.0 oz) Thunder 9, 40, 695 g (24.5 oz) Thunder 9, 40 Ultra Kompakt, 766 g (27.0 oz) Thunder 45 Ultra Kompakt olarak bilinmektedir. 870 g (31 oz) Thunder 9, 40 (yüksüz) ağırlığı vardır. Uzunluk olarak 192 mm (7.6 in) Thunder 9, 40, 165 mm (6.5) Thunder 9, 40 Ultra Kompakt, 170 mm (6.7 in) Thunder 45 Ultra Kompakt bilinir. Ayrıca bu uzunluklar ve ağırlıklar farklı, farklı ele alındığı için çeşitlilikleri bulunmaktadır. Namlu değeri 110 mm (4.3 in), Uzunluğu 89mm, Kartuşu 9*19 Parabellum, eylemi ise kilitli markat’tan oluşmaktadır ve kısa geri tepme eylemi vardır. Kalibresi 40S ve W, 45ACP’dir. Silah Arjantin firmasının yapılışına göre olduğu için küçük tasarlanmıştır ve her zaman birinci sınıf müşteri memnuniyeti ile alınmıştır. Sizde bunları göz önüne alarak seçimlerinizi istediğiniz yönde yapabilirsiniz.

  Ayrıca 3,5 inç çalışma özelliği doğrultusunda çalışmaktadır. Tam boy tabancalar arasında olduğu için özel atıcılar tarafından binlerce satışı yapılmıştır. Halan daha satışları yapıldığı için özellikleri çok yüksektir. Arjantin silahlı kuvvetleri, Federal polis ve Brunos Aires il emniyetleri tarafından silah tercih edilmiştir ve edilmeye devam etmektedir. Bu anlatılanların tümü doğrultusunda mermi kapasitesi bulunur. 17 + 1 mermi (Thunder 9), 13+1 tur (Thunder 40), 13 + 1 tur (Thunder 9 Ultra Kompakt) mermi kapasitesinden oluşmaktadır. Kısacası Bersa Thunder 9 silahının 13+1 mermi kapasitesi bulunmaktadır ve atışları hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Sizde bu doğrultuda bir silah seçerek istediğinizi yapmayı amaçlayabilirsiniz. Silahın atışı, küçüklüğü, boyutu ve günümüzün dekorasyonu ile farklı bir görünüm katmaktadır. Tek yapmanız gereken bu konuda ön bir araştırma ve yukarıdaki özellikleri göz önüne almanızdır.

  Yorum yok

  Yorum yapın