Tabancalar

Beretta 418 Tabanca

  0

  Bu tabanca İspanya tarafından üretilmiştir. Şimdiki adıyla ise Astra şirketine ait olmaktadır. İlk tabancalarını nerdeyse 1925 yıllarında ortaya çıktığı bilinmektedir. Daha sonra ise o ülkenin askerleri ve polisleri tarafından kabul edilerek işin daha da ilerlemesi sağlanmıştır. Birçok ülkeye de ihraç edilerek daha da yayılması sağlanmıştır. Dünyanın en büyük savaşları çıktığı sıralarda ise bazı sorunlarla karşılaşmış be kısa namlu tabancalar da ortaya çıkmıştır. Diğer ülkelerin orduları tarafından da onaylandığı için ihracı daha da artırılmıştır. Tam anlamıyla hemen hemen 1955 yılında tamamlandığı bilinmektedir.

  Birkaç teknik özelliği ise;
  Ağırlık: 1135 g
  Tipi: Yarı otomatik tek hareketli
  Uzunluk: 220m
  Namlu uzunluğu: 155 mm
  Kapasitesi: Yaklaşık 8-9 mermi

  Taşıdığı mekanik özelliklerin Sigsauer ile çok benzeştiği bilinmektedir. Bu tabanca da aynı şekilde Astra’ya aittir. Aynı zamanda ise Sigsauer markası mekanik özellikleri kadar basit ve az parçadan oluşmadığı gözlemlenmiştir. Nerdeyse tamamının çelikten yapılmış olması ağırlığını artırdığının yanı sıra kullanımını da kolaylaştırır. Üzerinde bulunan birçok emniyet kilidi sayesinde kolay bir kullanım sağlar. Ön kısmında bulunan namlı yüzük taşıyıcıları ve elektrokimyasal kaynakla sabitlenmiş olması onu daha da kullanılır kılar. Kilit ön parçayı kilitler ve tek tip gez ile üretilmektedir.
  Hemen hemen her tabancada bulunan özellikler Beretta 418 tabancasında da mevcuttur. Menzil kabzası ve dahası namlusu gibi özellikleri bu tabanca içerisinde ölçüsü bakımından oldukça kullanışlıdır. Geri tepme riskine karşın ise emniyet kilitlerinin kullanılabilir olması en önemli özelliklerinden bir tanesidir. Bu silah tipinin aynı zamanda çeşitli ağırlıkları bulunmaktadır, seride bulunan birçok modele kıyasla ise Beretta 418 çelikten yapılmış olmasına rağmen hafifliği ile bilinmektedir.

  Önemli bir şirket tarafından üretilen bu silah modeli tüm yönleriyle güvenliliğini korumaktadır. Namlunun yan ve üst taraflarında bulunan kilit dişleri horoz tulumbası ve iğne kilidi dünyanın en iyi tabancası ile yarışmaktadır. Tetik yolu yaylarında bulunan kızakları yakalama ise dilediğiniz şekilde silahlı söküp takmanıza yardımcı olur. Daha çok kullandıkça alışacaksınız ve doldurma, ateşleme, temizleme işlemini yapabileceksiniz. Tabancayı söküp takabilme ise herkesin yapabileceği bir özellik değildir. Sabit namlu ve kilitsiz sürgü ile fişeğin patlaması söz konusu olamaz.basıncını kullanarak çalışan ve sistemli olan bu tabanca kullanımı açısından rahattır. Genel olarak silahların özelliklerini biliyorsanız bunun gücünü de kontrol edebilmeniz bir o kadar kolaylaşır. Birçok filmde kullanılmış olan Beretta 418 isminin ünlenmiş olması oldukça normaldir. Polis teşkilatlarının ve orduların tercih ettiği bu tabanca modelini sizler de büyük beğeni ile karşılayacaksınız.

  Yanınızca sürekli olarak taşımak fikrindeyseniz bu daha da sizin için uygundur. Kılıfı sayesinde kullanım şansınız daha da artar ve emniyet konusunda size daha da yardımcı olur. Mermi taşıma kapasitesinin yüksek olması, emniyet kilidinin varlığı, namlu uzunluğu ve ağırlığı açısından tercih etmekte büyük etkendir. Dış rengi ve kullanımı için malzemelerin kalitesi birçok açıdan sizlere faydalıdır.
  Dış renginin birkaç farklı seçeneğinin olması sizin için daha da cazip olabilir. Çelikten yapılmış olan ve kullanımındaki rahatlığı size verdiği fayda ile ün kazanmaktadır. Beretta 418 tabanca ile emniyetli ve zevkli bir atış sizleri beklemektedir. Kolaylık denilince akla gelen bu tabanca sayesinde hayatınızı daha da büyük bir koruma altında tutabilirsiniz. Emniyet kilitlerinin çok fazla olması ve horoz gibi özelliklerinin olması size daha da olumlu fikirler verebilir. Bir cep silahı istiyorsanız bu marka tam anlamıyla size göre tasarlanmış olmaktadır.

  Yorum yok

  Yorum yapın