Tabancalar

Beretta 21 Bobcat Tabanca

  0

  Beretta firması tarafından tasarlanmıştır. Cep ölçüsü küçük biçimde olup yarı otomatik tabancalardır. Bu tabancaların şimdiki modelleri ise karşımıza Accokeek, Maryland, Amerika’da Beretta USA tarafından imal edilmektedir. Her zaman her yerde kullanımı rahat ve boyu da uygun olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir.

  Kendisinden otomatik sürgülü olması hareketi ve dolum sistemiyle alakalı bir durumdur. 21A Bobcat tabanca hem tekli hem de çift tetiğe sahip mekanizmasından dolayı oldukça kullanıma elverişlidir. Alüminyum alaşımdan yapıldığı için tercih edilme ihtimali oldukça fazladır. Sürgü ve namluya karbon, paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Diğer birkaç teknik özelliklerini sayacak olursak şunları söyleyebiliriz.

  Tipi: Yarı otomatik cep tabancası
  Orijini: İtalya
  Üretici Firma: Beretta
  Çıkış Tarihi: 1979
  Ağırlık: 335gr
  Uzunluk: 125mm
  Namlu Uzunluğu: 61mm
  Mermi Tipi: 22LR, 25 ACP
  Dolum Sistemi: 8 Adetlik 25, 7 adetlik 22 şarjör
  Nişan Sistemi: Demir

  Bunlar bu silaha ait yalnızca birkaç özelliktir. Ya da en önemli özellikleri de diyebiliriz. Hepsinin yanı sıra en güzel olan ve tercih edilen olması boyutuna bağlıdır. Aynı şekilde namlusunun boyunun da bir cebe sığacak biçimde olması tercih edilme ihtimalini artırır. Bunların yanında bilinmesi gerekir ki Beretta tabancaları diğer Gürcistan, İsrail tarafından üretilmiş olan yarı otomatik silahları da geçmiştir. Daha fazla tercih edilmesinin nedeni namlu boyundan, uzunluğundan, tipinden, ağırlığından, mermi tipinden kaynaklanmaktadır. Rahatlıkla kullanım için uygun olması sizi daha da cezp edebilir.
  Eylem yönünden tek veya çift olarak ayrılan tabancalara bakacak olursak Beretta için kullanımı rahat olan bir tek makine diyebiliriz.

  Hepsinden ziyade bir ürün alacağınız zaman öncelikle kullanıcı yorumlarına veya alınan miktara bakarsınız. Bu yarı otomatik silahın geçmişine baktığınız zaman binlerce kullanıcıyı veya yorumu görebilirsiniz. Size her açıdan rahatlık sağlayan bu tabancayı kendinizi korumanız için kullanmanızı öneriyoruz. Çok rahat bir şekilde otomatikman çıkartılabilinir anında kullanıma hazır hale getirilebilir.

  Bahsettiğimiz gibi mermi tipi 22LR veya 25 ACP olarak karşımıza çıkıyor. Bu da merminin boyutunun veya isminin silaha göre değiştiğini gösterir. Yaklaşık 7-8 adet mermi alan şarjörü sayesinde çok rahat bir şekilde uzun tetikleme yapabilirsiniz. Silahın yere düşüp ateş alma ihtimaline karşın emniyet kilidi mevcuttur. Aynı şekilde horozlu olması da bir diğer önemli özelliğidir. Kendisine özel kılıfına konulabilmesi ise bir açıdan da emniyetine dair bir özelliğidir. Bu da elbette tabancayı tabanca yapan bir diğer önemli materyalidir. Belinize takıp kullanıma başladığınız andan itibaren emniyeti her zaman açık olmalıdır.
  Namlu uzunluğundan ziyade namlusunun tipine bakacak olursak önden bakıldığında üçgen diyebiliriz. Bu da silah ateş aldıktan sonra kısa zamanda soğumasını sağlar. Yeniden belinize taktığınızda size zarar vermesini engeller. İsmi daha çok cep tabancası olarak anılan Beretta 21 bobcat sayesinde gittiğiniz her yerde belli olmadan silahınızı taşıyabilirsiniz. Ayrıca bir diğer teknik özelliği ise 22’likte boş ağırlık/şarjör kapasitesi 335gr/7 iken, 6.35likte 324gr/8’dir.

  Diğer Beretta tabancalarına kıyasla geniş tetik korkuluğunun bulunması bu tabancayı tabanca yapan bir diğer önemli özelliklerdendir. Her zaman nerede olursanız olun çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Hayatınızda koruma amaçlı bir tabanca bulundurmak istiyorsanız cep silahı adı altında satılan bu ürünü tercih edebilirsiniz. Namlu uzunluğu ve silah boyutu gibi diğer önemli özellikleri de istediğiniz gibi ayarlama imkanına sahipsiniz. Emniyet kilitli yarı otomatik Beretta serisinden bu tabancaya en kısa zamanda sahip olarak birçok riske karşı önlem alın.

  Yorum yok

  Yorum yapın