Tabancalar

Ballester Molina Tabanca

  0

  Ballester-Molina silahı büyük bir beğeniye sahip silahlar arasında yer almaktadır. Bu silahı kullanan tüm bireyler muhteşem atışlar yapmaktadır. Bu silah 1938 ve 1940 yıllarında Arjantin şirketi tarafından tasarlanmıştır ve 1940’lı yılların sonunda inşa edilerek ortaya çıkmıştır. Birçok kişinin tercihi bu doğrultuda yer almaktadır. Colt modelo colt lisanlı kopyasını yapması ile işe başlamıştır ve herkesin istediği gibi olmuştur. M1911A1 ve colt lisanslı mühendisleri ile birlikte inşa edilmiştir. Bu silahın geçmişi hakkında bilgi edinmek gerekirse öncelik 1929 yılına dayanmaktadır. Bu şirket birçok yerde faaliyet göstermiştir ve İspanyol girişimcileri ile ilk imzalar atılmıştır.

  Ballester-Molina silahı M1911 özdeş, 7 şarjör, namlu özelliği, geri tepme yayı ve namlu oldukça gelişmiştir. Bu gelişmişlik ile ilgili üstünde sürekli bir çalışmalar yapılmıştır ve günümüzde birçok kişinin tercihi olmuştur. Bu tercihlik herkes tarafından sevilen bir o kadarda istenilen özelliklerde olması herkesin gözde silahı olmuştur. Ballester-Molina silahı 1927 yılında isim ile birlikte proje kapsamına girmiştir ve baş tasarımcısı Rigout olarak bilinmektedir. Bu tasarımcı kendi ismini vermek istemiştir. Ancak firmanın baş tasarımcısının akrabası projeye ortak olarak daha fazla işler yapmıştır ve Ballester-Molina ismini almıştır. Bu silah yapıldıktan sonra 1938 yılında Arjantin ordusu tarafından resmen benimsenmiştir ve birçok Arjantinli tarafından da kullanıma açılmıştır. Tetik eylem başarısı ile birlikte birçok yenilik sağlanmıştır ve 45 ACP özelliği ile süslenmiştir. 0,45 birimini kullanması ile güçlenmiştir. Bu silahın özelliklerine gelecek olursak yarı-otomatik tabanca olması, üretici firması Hispano Arjantin de otomatik SA, üretilmiş 1938–1953, ağırlığı 1,130g (2ıb 8 oz ), 1,075(yüzsüz) gr, uzunluğu 288m(9in), namlu uzunluk 127mm, (5inç), kartuş 45ACP, 22LR, kalibreler 11,43 mm, eylem geri tepme, üflemenin işletilen (22LR varyan), yangın oranı yarı-otomatik olarak bilinmektedir. Tüm bu özellikleri silahı iki kat daha fazla güçlü tutmaktadır ve günümüze gelindikçe ekstra özellikler eklenmektedir. Bunların tümünün güvenlikleri en üst seviyede yer almaktadır. Aynı zamanda 2007 yılının Eylül ayında silah makalesi yazarları tarafından kaleme alınarak esinlenmiş ve tanıtımı yapılmıştır. Ayrı yeten bazı kişilerin ağzından dinlenilerek ne kadar iyi olduğu anlatılmıştır. Sizde bunlara dikkat ederek silahı kullanmaya başlayabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda İngiltere, Almanya çelikçileri tarafından üretimlere geçilmiştir ve büyük bir kısım ile desteklenmiştir.

  Sizde bu kişilerin yorumları doğrultusunda ve istenilen özellikler ile silahın karşılaştırmasını yapabilirsiniz. Diğer silahlara göre ağırlıkları çok az olup istenilen özellikleri daha fazladır. Böyle olmasının bir diğer nedeni ise 12,000 ve 21,000 arasında değişen seri numaralarda bulunmasıdır. Bu silah Dünya savaşları arasında kullanılmış ve başta İngiltere, Almanya olmak üzere birçok kişi kullanmıştır. Yarı otomatik olması ile birlikte kilitli makat özelliği bulunmaktadır. Dünya savaşının yanı sıra Malvinas savaşında Ballester-Molina silahı kullanılmıştır. Silahın kullanımı ile ilgili birçok memnuniyetlik gelmiştir. Arjantin polisleri tarafından ilgiler sürekli artarak alınmaktadır. Tetik iki aşamalı olarak çalışmaktadır ve tüm serileri kullanılmaktadır. Yukarıdaki anlatılanları göz önüne alacak olursak sizler istediğinizi elde edebilirsiniz. İngiliz 8.ordu, Arjantin polisleri, KİT ve diğer polisler tarafından kullanılmaktadır. İlk çıktığı zamanlarda hemen, hemen bir kerede 10,000 ve hemen ardından 15,000 miktarda satışı gerçekleşmiştir. 22 long rifle eğitim amacı üretilmiştir. Günümüzde kullanımı nadirleşmiştir ve tarihi silahlar arasında yerini almıştır. Fakat 22 kalibrelik versiyonu olarak kullanılmaktadır. ARJANTİN, EA, FAA, BMM, PFA, PNA, BOLİVYA, ŞİLİ, KOLOMBİYA, EKVADOR, PERU, BÜYÜK BRİTANYA, URUGUAY, VENEZUELA gibi alanlarda sürekli olarak kullanımı bulunmaktadır.

   

  İnceleme
  Bu bilgi yararlı mı?
  2011 yılından beri SilahGalerisi.com için araştırmalar yapıp silah severlere en kaliteli bilgileri sunmak için çalışmaktayım.

  Yorum yok

  Yorum yapın