Tabancalar

Baby Nambu Tabanca

  0

  Baby nambu adından da anlaşıldığı gibi namlusu ile ünlü olan silahlar arasında yer almaktadır. Tıp 4 olmak üzere incelenmektedir. Bir Japon şirketi tarafından tasarlanmıştır ve geniş halka şeklinde insanlara ulaştırılmıştır. Öncelerde Rus-Japon savaşı olarak kullanılmakta olup, ilerleyen zamanlarda ikinci olarak Çin- Japon savaşı ve Dünya savaşlarında kullanılmıştır. Tarihi oldukça eski bir tarihe dayanmaktadır. Japon kongenerallerce kullanımları sağlanmıştır ve Japonya da 1887de tam 30 yıllık bir yarı otomatik silah olarak proje kapsamında yer almıştır. Bu proje ilerleyen zamanlarda sürekli olarak geliştirilmiştir. Hem güvenlik sistemleri ile tam olarak donatılmıştır. Hem de Çin pazarlaması ile tüm Dünya’ya adını duyurmuş bir silahtır. Kijiro nambu tarafından tasarlanmıştır. Tam ismini vermese de soy ismini vererek kendini Dünya çapına yaymak istemiştir. Öncelerde ismini duyurmak için böyle bir projeye imza atmıştır. Silahın tam tarihi aslında en ufak silahların oluştuğu zamandan beri gelmektedir.

  1987 zamanlarında norma silahların patenti üstüne bir şeyler yapmak için ve güvenlik sistemleri ile donatmıştır. 1906 sonrası ise farklılıkları ele alarak silahlarının çok iyisini üretmeyi başarmıştır. Silahın özelliklerinden bahsetmek gerekirse 8mm kartuşu, 45 ACP özelliği, 7,62x25mm tokarev, 0,455 webley ve 9×19 mm parabellum özelliği bulunmaktadır. Tıp emniyet mandalı gibi çeşitli geliştirilmeler ile süreklilik sağlanıştır. 1923 yılında A tipi namluya sahip olarak oldukça incelmiştir ve üretiminde artış gösterilmiştir. Renk olaraktan da farklı cinsleri bulunmaktadır ve B tipi namlusu mevcuttur. Tek çaplı ateş atması görülmektedir. Atış hızına bakılacak olursak diğer silahlara göre hızı çok fazladır. Ruger 22 yarı otomatik sistemi son olarak eklenmiştir ve 2010 yılında ödül almıştır. Bu silah video oyunlarını ve filmlerini vazgeçilmezi olmuştur. Özellikle eski ABD filmlerinde ve Dünya savaşı filmlerinde çok fazla kullanılmıştır. Bunların dışında oyunların içinde hala daha yer almaktadır. Dahilisi olmak üzere mermi sayısı ile birlikte Baby nambu Japonya’nın ve Çin’in dışında birçok ülkede kendisini göstermiştir.

  Sizde bunları göz önüne alarak her türlü silah türünün karşılaşmasını Baby nambu ile yapabilirsiniz. Bu silahın türünün A ve B tipli olması seçme şansınızı da iki katına çıkartmaktadır. Sizde dilerseniz tercihinizi bu doğrultuda yaparsanız seçimlerinizi kolaylaştırmış ve kendinizin istediğini rahatlıkla almış olabilirsiniz. Kısacası bu silah kaliteli şekilde sizlerin eline ulaşmaktadır ve Japonya şirketi kendini geliştirerek bu sunumları yapmıştır. Silah paslanmaz çelik üretimi ile üretilmiş olması ekstra, ekstra özellik katmaktadır. Askerlerin teknoloji harikalar ile karşılaşmadan hayatlarında önemli bir yere sahip olan silah ilerleyen zamanlarda özel kullanımlar ve polislerin kullanımlarını amaçlamıştır. Son olarak tutuş özelliklerini söylemek gerekirse ergonomiktir ve bu nedenle birçok kişinin eline tam şekilde oturmaktadır. Sizlerde tüm bunları göz önüne alarak hareket ederseniz daha iyi seçim yapmış olursunuz. Böylelikle Baby nambu silahı hakkında bilgilenmiş ve her konuda sizlerin gerekli bilinçlenmesi sağlanmaktadır. Tabancalar çalışma prensiplerine ve mermi muhafazalarına göre değişmesi iç kısmında hızına ve özelikle sayılarına göre bağlıdır. Bunların dikkat edilerek alınması her konuda önemlilik vermektedir. Eğer Baby nambu silahı ile ilgili alımlar yapacaksanız yukarıdakileri en ince detayına kadar inceleyebilirsiniz. Her yapımcı gibi bazı hususları ele alarak silah severlerine çağrışımda bulunmuştur. Bu konuda her yerde satışını bulabilirsiniz. Bu satışını almadan önce bu bilgileri göz önünde bulundurarak, internetten ve şirketten çeşitli araştırmalar yaparak, her alanda farklar yaratıcı özellikleri bularak silah hakkında kafanızda genel bir bilgi, yorum oluşturabilirsiniz. Böylelikle genel bilgi edinmiş olabilirsiniz ve resimlerine bakabilirsiniz.

   

  Yorum yok

  Yorum yapın