Tabancalar

Auto Mag Tabanca

  0

  Teknik Özellikleri;
  Tetik hareketi : Tek hareket
  Çapı: 357 AMP.44AMP
  Ağırlık: 1630 gram
  Namlu Uzunluğu: 165 ya da 216 mm
  Şarjör Kapasitesi: 7 Fişek

  Bu tabanca büyük kalibreli yarı otomatik bir modeldir. 1966-1971 yılları arasında tasarlanmış olan yarı otomatik tabanca güçtür. Birçok sinema filminde popülerlik kazanmış olmakta ve merak uyandıran tabancalar arasına girmektedir. Kısa tepme ile işletilen tabanca önde bulunan pabuçları ile kilitleme özelliğine sahiptir. Cıvata kullanılan tabancada avcıların kullandığı yarı otomatikleri ile benzerdir. Yaklaşık 240 tane mermi ateş edebilen bir tasarımdadır.
  Tarihçesine kısa bir göz atacak olursak; 1970 yılında Auto Mag şirketini başkan Harry Sanford açmıştır. Kaliforniya da açılan şirket ilk silah üretimini 8 Ağustos 1971 yılında yapılmıştır.  Deneysel tabancalar 45 ACP 30AMP ve 357 AMP olarak yapılmıştır. Ek varil ve kartuşları gerekli kalibre ile değişebilen 45ACP silahlar hariç aynı çerçevede kullanılabilir. Auto Mag Corporation çeşitli bir takım nedenlerden dolayı kısa ömürlü oldu. Max Gera tarafından tasarlanan işlevsel paslanmaz çelik özelliği şirketin devam etmesini sağlamıştır.

  Özellikleri;

  • Otomatik magnum tabanca
  • Namlu uzunluğu: 6.5 inç
  • Uzunluk: 11.5 inç
  • Ağırlık: 57
  • Görülecek yerler: Ayarlanabilir hedef manzaraları
  • Paslanmaz çelik

  Gerek şarjör kapasitesi gerek mermi ateşleme hızı sayesinde oldukça rahat bir kullanıma sahiptir. Birçok serisinin bulunması bu silahın ön planda olmasını sağlamıştır. Her zaman kullanmak yerine bazen açıp kullanmak için emniyet kilidine oldukça özen göstermeniz gerekir. Namlu uzunluğu ile mermi sayısının paralel bir şekilde olması bu tabancayı kullanılabilir kılmaktadır. Sizler de rahat bir şekilde bu silahı kullanmak için kursa gitmenize gerek yoktur. Oldukça pratik bir kullanımı sayesinde her zaman açıp kullanabilirsiniz. Mermilerinden gelen özellikle silahın kulanım özelliği de birbirine yakın olmaktadır. Tamamen çelikten yapılıyor olması ağırlığını olumsuz etkilediği için daha avantajlı bir şekilde olarak çelikten yapılmayanı tercih edebilirsiniz. Altın sarısı kaplama veya direk altın kaplama tabancaları da mevcuttur.

  Namlu uzunluğu belirttiğimiz gibi 6.5 inç olmaktadır. Her zaman kullanabilir durumda olan namlunun ucunu rahatlıkla kapatabilirsiniz. Yardımcı olan bir diğer özelliği ise bu tabancayı ister sağ ister sol elde kullanabiliyor olmanızdır. Bu sayede istediğiniz sonuca varabilirsiniz. Sizlere destek olan bir başka özelliği de namlusunun ucunun üçgen şeklinde olmasıdır. Ateş ettikten hemen sonra soğuması bu silahın yararınadır. Emniyet kilidini açtıktan sonra ateş etmenin ardından belinize takabilirsiniz. Her açıdan rahat ettiren bir özellikteki Auto Mag  tabancası yardımcı olmak açısından oldukça önemli ve özeldir.

  Silah emniyete alındığı takdirde ateşleme olayı tamamen biter, sürgüsünün de aynı şekilde devre dışı kalması sayesinde sizlere yardımcıdır. Bunların yanında namlusunun boyutu, uzunluğu gibi özellikler de oldukça önemli bir değer taşımaktadır. Birçok açıdan fayda sağlayan ve kullanımı pratik olan Auto Mag tabancaya sahip olun.

  Bunun yanında başka versiyonları da bulunan tabancanın size faydasını kendiniz belirleyin. 2,3 gibi serileri de üretime devam etmektedir. İhracat yolu ile dünyaya dağıtılan tabancaya sahip olabilirsiniz. Sizlerin yararına olacaktır ve kullanım rahatlığı da verecektir. Geri tepmesinin yüksek olmasına karşın ağırlığı da eklenince zorlaşan bir tabanca olumlu yönde de fayda verebilir. Namlusunu ve diğer özelliklerini göz önünde bulundurarak rahat bir şekilde mermi doldurması yapabilirsiniz. Kapasitesinin yüksek olması sizlere fayda sağlayacaktır.  Ateşleme sonrasında emniyete alarak rahat bir şekilde belinize takabilirsiniz. Soğumanın çabuk olması size fayda sağlayacaktır. Mermileri doldurup ateş denemesi yapabilirsiniz.

  Yorum yok

  Yorum yapın