Tabancalar

Astra A-80

  0

  Astra A-80 ünlü İsveç-Alman yapımıdır. Önceden üretilmiş olan SIG-Sauer P-220 den örnek alınarak tasarlanmıştır. Sürgü mekanizması şekli ve kasası birçok başka modele benzer şekildedir. Astra A-80 ler benzer tarzda geri tepme, çift aksiyonlu tetik, kilitli arka dizayna sahiptir. Çalışma tarzı çift aksiyonlu olup mermi kalibresi 9.19 Luger Laro 38 Super şeklindedir.

  Boş ağırlığı ise 985 gr’dır

  • Uzunluk: 180mm
  • Namlu uzunluğu: 95mm
  • Kapasite: 15 mermi

  Bunların yanında diğer Astra modelleri ile benzer özellikler taşıyan tabanca emniyet kilidi sayesinde rahat bir kullanım sunmaktadır. Her zaman kolaylıkla taşıyabileceğiniz kılıfı sayesinde rahat bir emniyet sağlar. Çelikten yapılmış olma özelliği sayesinde her zaman rahatlıkla taşınamayabilir. Bazen ağır olması sizin için olumsuz etkiler olabilir. Bunun için seçeceğiniz Astra tabancasına karşı dikkatli olmanız gerekir.


  Namlu uzunluğunun ve mermi kapasitesinin oldukça paralel olması sayesinde kullanım kolaylaşır. Hem sağ elinizde hem de sol elinizde kullanabilme özelliği sayesinde daha da yararlı bir olanak sağlar. Bunların yanı sıra altın kaplama şeklinde de satışa sunulan ve üretilen tabanca modeli dışarıdan havalı bir görüntü sağlamaktadır. Her zaman her şekilde ruhsatsız silah kullanımının yasak olması oldukça faydalıdır. Astra A-80 tabancasını dilediğiniz şekilde üzerinize ruhsatlı yapabilir ve bunun da rahatlığını yaşayabilirsiniz. Sizlere faydalı olması için daha da avantaj veren bu özelliğini mutlaka deneyin.

  Bir silahın namlusunun birçok özelliği vardır. Örneğin ucunun yuvarlak olması pek tercih edilmez. Bu şekilde olan namlu ateş sonrasında geç soğur ve hemen belinize takmanıza engel olabilir. Bunun için ucu üçgen olan Astra tabancalarını tercih etmelisiniz. Bu sayede çok kısa sürede soğuyan namlu size fayda sağlamaktadır.
  Astra A-80 silahının mermi kapasitesi birçok açıdan faydalıdır. Kısa sürede ateş açtıktan sonra biten mermi olumsuz yönde etkileyebilir. Bunun için her zaman yanınızda mermi bulundurmanız  gerekmez. Zaten kapasitesinin yaklaşık 15 mermi alması oldukça faydalıdır. Her açıdan yarar sağlayan Astra silahlarını tercih etmekte gecikmeyin. Sizlere faydalı olması için oldukça titiz bir şekilde hazırlanan tabancaları emniyet kilidi ile kullanmayı ihmal etmeyin. Bazı durumlarda çelik yelekleri hatta onun daha üstünlerini de delme özelliği sayesinde oldukça da tehlikeli bir tabanca olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun için oldukça dikkatli davranmalısınız. Oldukça isabetli bir şekilde ateş açma özelliği ile uzak mesafeden dahi nişan alabilirsiniz.

  Dilediğiniz zaman dürbün takıp çıkarma veya lazer takıp çıkarma sayesinde tabancanız daha da kullanışlı hale gelebilir. Namlu ucunun temizliğine ve silahı söküp geri takma özelliklerine dikkat etmelisiniz. İçinde mermi olmadığını düşündüğünüzde dahi size zarar veren bir takım patlamalar meydana gelebilir. Her zaman kullanmıyorsanız muhakkak emniyet kilidi açık bırakmalısınız. Aksi takdirde bir anda yere düşen tabanca size büyük zarar verir. Buna kıyasla yedek şarjörü, yedek sürgüsü ile tabancanızın kullanma ömrünü daha da uzatabilirsiniz. Garantili olması sebebiyle bozulma anında şirket ile iletişimde kalmalısınız. Her zaman yardımcı olmak amacıyla hazırlanmış olan Astra silahlar sizlere birçok imkanı sunmaktadır.

  Kalibresinde iki kademeli horoz ve tek parça altıgan yiv-setli namluya sahio yüksek isabetli bir tabancadır. Kısa menzili ile de ateş durumunda nefsi müdafa durumu ortaya çıkabilir. Piston yapısı açısından desert tabancasına benzerlik gösterir. Birçok açıdan size fayda sağlar ve kullanımı pratiktir. Daha önce silah kullanmamış olsanız bile bunu kısa sürede öğrenebilirsiniz. Emniyetine ve namlusuna dikkat ederek mermi sayısını faydalı hale getirebilirsiniz bu da bir avantajdır.

  İnceleme
  Bu bilgi yararlı mı?
  2011 yılından beri SilahGalerisi.com için araştırmalar yapıp silah severlere en kaliteli bilgileri sunmak için çalışmaktayım.

  Yorum yok

  Yorum yapın