Tabancalar

Astra 400

  0

  Astra 400 İspanya tarafından üretilmiştir. Bu marka şimdiki adıyla Astra-Unceta şirketine aittir. Astra 400 tabanca ilk kez 1920’lerde ortaya çıktı. Daha sonra ise İspanya askerleri tarafından kabul edildi. Ardından birçok ülkeye ihraç edildi. En az Almanya’ya 400 adet satılmıştır. 2. Dünya savaşı sırasında bazı sorunlarla karşılaşması nedeniyle şirket kısa namlulu silahlar ortaya çıkarmıştır. Bu silah da Alman ordusu tarafından onaylanıp kullanılmış ve dünyaya ihraç edilmiştir. 300 mod 400 üretimi 1950 yılında tamamlanmıştır.

  Bazı Özellikleri;
  Tipi: Tek hareketli
  Ağırlık: 1140g
  Uzunluk: 225m
  Namlu uzunluğu: 150 mm
  Kapasite: 8 mermi

  Temel olarak SigSauer mekanik özelliklerini taşıyan tabancalar Astra’ya aittir. Fakat SigSauer kadar basit ve az parçadan oluşmaz. Hemen hemen hepsi çelik silahtır. Kızak ön kısmında namlı yüzük taşıyıcıları ve elektrokimyasal kaynakla sabitlenmiştir. Birçok emniyet mandalı mevcuttur. Kilidi ön parçayı kilitlemektedir. Tek tip gez ile üretilmiştir.
  Her tabancada olan özelliklerin çoğu Astra 400 tabancasında da vardır. Özellikle menzili kabzası namlusu gibi özellikler bu silah içerisinde ölçü bakımından çok kullanışlıdır. Her zaman kullanmaya müsait mermi kapasitesi sayesinde kullanımı kolaylığı artmaktadır. Geri tepme riskine karşın emniyet kilitleri oldukça rahat kullanılabilmektedir. Silahın çeşitli ağırlıkları mevcuttur. Astra serisinde bulunan birçok modele kıyasla 400 modelin ağırlığı hafiftir.

  Astra 400 mod yanında mod 900, Astra mod A60, Astra mod 3000, Astra mod A100, Astra mod A100İnox, Astra Cup 6.35, Astra A100, Astra 4000 FALKCON ve Astra mod 300 çeşitleri mevcuttur. Araştırdıkça en iyisinin hangisi olduğunu anlayabilirsiniz.

  Belirttiğimiz gibi bir İspanyol şirketi tarafından yapılan bu tabanca tüm yönleriyle güvenliğini korumaktadır. Namlunun üst ve alt kilit dişleri horoz tulumbası ve iğne kilidi manevelası nerdeyse Sig’ler ile aynıdır. Tetik yolu yaylarında kızak yakalama manevelasında değişiklik olup sökme mandalları ise sağ tarafındadır.
  Zamanla kullandıkça doldurma ve ateşleme işlemini yapabileceksiniz. Tabancayı yeniden söküp takabileceksiniz ve emniyet tertibatını rahatlıkla uygulayabileceksiniz.

  Astra 400 mod sabit namlu ve kilitsiz sürgü ile fişeğin patlaması sırasında basıncını kullanarak çalışan sistemli bir tabancadır. Kuvvetli icra yayı ve ağırca sürgüsü ile fişeğin gücünü de kontrol edebilmektedir. Tabancalar hakkında genel bir bilgiye sahipseniz bu tabanca hakkında da verilen bilgileri anlamanız kolay olacaktır. Filmlerde ve dizilerde artık sıkça kullanılan tabancalar insanların tercih nedenini artırmaktadır. Bunun yanında polis teşkilatlarının kullandığı tabanca isimleri de aynı şekilde ön plandadır. Her zaman yanınızda taşımak amacıyla bir silah almak istiyorsanız Astra 400 size uygun olabilir. Her koşulda rahatlıkla yanınızda bulundurabileceğiniz kılıfı sayesinde kullanım şansınız daha da artacaktır. Hepsinin yanında emniyet kilidi namlu uzunluğu ve ağırlığı kullanımda büyük etkendir. Bunların yanında mermi taşıma kapasitesi, namlu sağlamlığı, dış rengi ve yapım malzemesi tabancaları seçmenizde bir diğer etkendir. Hepsinin yanında en önemli olanı elbette ucunun biçimidir. Üçgen şeklinde olması kullanım tercihini arttırır çünkü bu şekilde olan silah ucu soğumaya daha elverişlidir. Bu sayede kullanımdan hemen sonra belinize takma şansınız artmış olur. Kendi kendisinin ateş alma riskine karşın emniyet kilidini her zaman açıkta bırakmalısınız. Üretime geçilmeden önce birçok teste tabi tutulan silahlarımız sıcak havada da soğuk havada da rahatlıkla kullanılabilir. Çoğu zaman suya düştüğünde dahi kullanıma devam edilebilir. Ruhsatlı bir şekilde kullanabileceğiniz silahlar sizler için daha faydalıdır. Kötülüklere karşı yanınızda bulundurmak için bu model oldukça ideal bir seçim olacaktır.

  Yorum yok

  Yorum yapın