Tabancalar

AMT Automag V Tabanca

  0

  Amt Automag V serisi gurubundan en sonuncusu olarak bilinmektedir ve bir önceki seriye göre üstün özelliklerine yakınlık göstermektedir. Automag IV silahı ile hemen, hemen aynı özellikte olduğu için kullanılmaktadır. Bu silah tutkunları en gözdesi olmuştur. Yaklaşık 15 yıl içerisinde günümüze gelmiştir ve hala daha alışı yapıldığı için üretimine özel olarak devam edilmektedir. Bu özellikte silah bulmak çok zor olduğu için tercihlik sayısı çok fazladır. AMT automag V özelliklerine bakacak olursak Arcidia makine şirketi tarafından ABD üreticinden günümüze gelmiştir.

  • Tipi eyler yarı otomatik serisinin en güçlüsü olarak bilinmektedir.
  • Kalibreleri 50 AE, kendinin ve iç hacminin yüksük ağırlığı 1310 g ağırlığında bulunmaktadır.
  • Uzunluğu n/a, namlu ağırlığı ise bir önceki silah türü olan AMT automag IV silahı ile 165mm ½ olarak aynıdır.
  • Son bilinen dış özellikleri arasında 7 mermi bulunmaktadır.

  Kısacası automag IV özelliğine göre çok fazla farklılık bulunmamaktadır ve seri şekilde atışı gerçekleşmektedir. Bu durum bilinerek sizlere sunulduğu için birçok kullanıcı bu özelikleri ile alışını yapmaktadır. Genel olarak silah türüne bakılacak olursak birçok silah örneğine göre iyi olarak tasarlanmıştır ve aksesuarı çok ilgi çekicidir. Bu ilgi çekici özelliklerini ele alarak dış görünüşte aynıdır. Mermisinin özelliği ise diğer tabancalar ile uyum sağlamaz. Sadece AMT automag II’den sonra aynı olmaktadır ve kendisine özel mermisi üretilmektedir. Birçok kişide bu doğrultuda seçimler yapmaktadır. Serisinin en az şarjörüne sahip olarak bilinmektedir. Diğer kendine yakın olan silahı AMT automag IV ile zaten aynı özelliğe sahiptir ve III serisi ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Bu karşılaştırmadan birçok üstün özelliği vardır. Görünen özelliklerinin yanı sıra sizde seçiminizi daha fazla değiştirebilirsiniz. Automag III silahının kalibresi 30 9mm win mag, yüksüz ağırlığı ise 1,280 g üzerinden yukarıdaki anlatılan silah ile aralarında 30g fark bulunmaktadır. Normal kendi uzunluğu III ile aynı olarak görülmektedir. Bu uzunluk aynı olsa bile AMT automag V silahının atışı daha fazla olarak ilerlemektedir.

  Kendi namlu uzunluğu ile de aynı bulunmaktadır. Boyut olarak ilerleyiş sağlanmamıştır. Genel özellikleri dışında etkisi daha fazla olarak tasarlanması amaçlanıyordu ve istenilen özelliklerde silah çıkarılmıştır. Bu durumda sizde seçimlerinizi yaparken bunlara dikkat etmelisiniz. Ayrıca seçim yapmadan sadece III ile karşılaştırma yapmamalısınız. Serisinin tümü ile karşılaştırma yaparsanız ne kadar etkili olduğu görebilirsiniz. Son olaraktan ise mermi sayısı 1 olarak azalmıştır. 1 olarak azalması düşünerek yapılmıştır ve serisinin bir öncesini bozmamak adına böyle bir gelişimde bulunmuştur. Automag tabancalar 15 yıl öncesine kadar sadece bir tanıtım halindeydi ve şimdi ise V’üncü serisine kadar gelinmiştir.

  Bu hale gelmesi sürekli olarak tercih edilmesi ve memnun kalınması ile alakalıdır. Bu nedenle tüm hususlar ele alınarak sizde seçimlerde bulunabilirsiniz. Bu silah karşıdaki noktayı tek seferde hedef haline getirmektedir ve atış yapıldıktan sonra salise ile hareket etmektedir. Böylelikle sizde kendinizi silah konusunda tatmin etmek istiyorsanız geniş bir araştırma kapsamı ile silahın en ince ayrıntısına kadar bakabilirsiniz ve her zaman dış özelliklerin dışında da araştırmanız gerekmektedir. Çünkü bir silah üretimi aşamasında birçok husus ve önemli nokta vardır. Bunların tümünü almadan önce mermi özelliğinden atış hızına kadar dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde aldığınız silah sizlerin ilgisini çekmeden elinizde bulunandan daha iyi olamaz duruma gelebilir. Yukarıdaki tüm anlatılanları göz önüne alarak sizde kendi yorumlarınız ve incelemeniz ile tercihinizi yapabilirsiniz.

  Yorum yok

  Yorum yapın