Tabancalar

AMT Automag III

  0

  Dünyada en önde gelen tabanca modellerinden bir tanesi olan Automag şimdilerde en çok tercih edilen tabancalar arasındadır. Gittikçe serisinde yükselme gerçekleştiren bu tabanca şimdi de AMT Automag 3 ile karşımıza çıktı. Dünyadaki yarı otomatik tabancalardan en önde geleni olan bu seri sayesinde ava çıkmak daha da kolay oldu. Özel emniyeti ve kendi aparatları sayesinde kullanım açısından kolaydır.

  Çapları: Carbine 9mm Win Mag
  Ağırlık: 1280 g
  Namlu Uzunluğu: 165mm
  Şarjör Kapasitesi: 8Fişek

  Bunları incelediğimizde oldukça güçlü bir silah karşımıza çıkmaktadır. Belirttiğimiz gibi dünyada en önde gelen yarı otomatik silahlar arasındadır. İçini rahatlıkla sökebilir ve temizleme yapabilirsiniz.
  Namlusunun ucunun üçgen şeklinde olması ateş aldıktan sonra kısa zamanda soğumasına neden olur ve bu da bir avantajdır. Hepsinden önce emniyet kilidinin kullanışlı olması çok yararlıdır. Yere düştüğü anda geri tepme riskine karşın emniyeti sayesinde kullanımı oldukça fayda vermektedir. Bu silah türünün çeşitli ağırlıkları bulunmaktadır. 1-2 kg arasındaki silahın gerçek kuvvetini gösterir.

  AMT Automag tabancasının da ağırlığı normal insan için oldukça uygundur. Televizyon programlarında, dizilerde ve filmlerde kullanılan tabanca türü kişinin almasında büyük etkendir. Mermi sayısının yüksek olması kolay bir şekilde ateşleme yapmanızı sağlar. Sürekli şarjörü doldurma riskiniz ortadan kalkar ve ard arda ateşleme yapabilirsiniz. Kalibre özelliği, namlu özelliği ve daha birçok etkeni sayesinde kullanıma elverişlidir.

  Kendi elinizde temizleme ve takıp çıkarma işlemlerini yapabilirsiniz. Kolaylıkla kullanabileceğiniz bu tabanca sayesinde kendinizi koruyabilirsiniz. mermi kapasitesi kullandığınız mermiyle ilgili bir durumdur. Eğer kalitesi düşük olursa silahınıza zarar verebilir. AMT Automag 3 tabancası diğer Automag pistol, AMT Automag 2 türlerine göre daha da gelişmiştir. Amerika’nın, İsrail’in üretimlerinin yanında dünyada en çok tercih edilen ve en çok gelişmiş yarı otomatik silahtır.

  Bazen çelik yeleği dahi deldiği görülmüştür. Üretime geçmeden önce örnekleri üzerinde deney yapıldığında neredeyse kutup soğukluğunda ateş açtığı görülmüştür. Bunun yanında çok fazla sıcaklıkta da çalışmıştır. Daha sonra ise normale dönerek emniyeti kapanmıştır. Emniyet kilidine dikkat etmezseniz silahın yere düşmesi karşısında geri tepme ile karşılaşabilirsiniz. Bunu engellemek amacıyla emniyete dikkat edebilirsiniz.
  İstediğiniz takdirde altın kaplama ile yapabilirsiniz. Bu daha gösterişli olmasını sağlarken ağırlığını artırabilir.
  Yarı otomatik, namlu özelliği ve boyutları açısından en çok tercih edilen tabanca türüdür. Bunları anlamanın en iyi yolu kullanım istatistiğine bakmak olacaktır. Onları da incelediğimizde dünyada en çok kullanılan başlıca silahlar arasına girmektedir. Hepsinden öte yarı otomatik olması sevilen bir silah olmasını sağlamaktadır. En fazla üne sahip olan parçalardan yapılmış olması ve yalnızca kendi parçaları ile çalışması bir diğer özelliğidir.
  Temizleme işlemini kendiniz özel bezleri ile yapabilirsiniz ve emniyetine dikkat edebilirsiniz. Bunları yapmadan önce ise kullanım talimatına dikkat etmeniz gerekir. Namlusunun uzunluğu ve ucundaki özelliklerle beraber kullanımı rahat, yarı otomatik bir tabancadır. Diğer serilerinde bulunanlara kıyasla gelişmiş olan en son modeldir. Onları da tercih edebilirsiniz fakat bunu seçerek daha avantajlı hale gelebilirsiniz. Diğer ülkelerin üretimine kıyasla birçok polis, jandarma teşkilatının kullandığı bu silah ile ateşleme şansınızı artırın. Ayrıca av yapmak için de oldukça ideal bir tabancadır. Çelik olmasından dolayı ağır olduğu düşünülse de çelik olması yere düştüğünde patlama riskini önlemektedir.kendi kılıfı ile birlikte belinizde rahatça taşıyabilir ve kolaylık sağlayabilirsiniz. Dışına altın kaplama yaparak rahat bir şekilde kullanıp kendinizi AMT Automag ile koruyabilirsiniz.

  Yorum yok

  Yorum yapın