Tabancalar

Alfa Defender Tabanca

  0

  Bu yazımızda sizlere artık bir ihtiyaç haline gelmiş olan Alfa Defender tabancası hakkında bilgi vereceğiz. Bu silah bilindiği üzere birçok silahın yapımını sağlayan Amerika tasarımı ve İsrail yapımı bir silahtır. Bilindiği üzere birçok silahın kalibrelik versiyonu ve mermi sayısı gibi bilgileri vardır. Ve silahlar kullanıldığı mermilerin gücüne göre de farklılık gösterir. Silahın ağır ve büyük olması ise her zaman olumsuz bir durum oluşturabilir. Bu sebepten tüfek gibi büyük silahlar tercih edilmez. Eskiden insanlar küçük tabancalar kullanarak atışlarını kolay hale getirmeye çalışırlardı. Aynı şekilde boya göre ağırlıkta farklılık gösterir. Alfa Defender tabancanın ağırlı 1-2 kg arasında değişme gösterebilir. Geri tepme riskine karşılık ise bazı uygulamalar kullanılmalıdır. Bunun yanı sıra geri tepmesinin yüksek oluşu yalnızca 50Ae uygulamasında geçerli hale gelir. Bunları inceledikten sonra silahların namlusu hakkında da bilgi edinmek isteyeceksiniz. Bugüne kadar üretilmiş ve halen üretilmekte olan binlerce silah çeşidi arasında en çok bilinenler televizyon aracılığıyla gösterilenlerdir. İnsanlar oralarda görüp alma isteğine de katılabilirler. Alfa Defender silahın namlusu ise tek parça şeklinde sizlere sunulmaktadır.

  Bu silahın gücünü ve mermisini düşünecek olursak bir çelik yeleği dahi deldiği hakkında bilgiler elimize ulaşır. Bir polisin kullandığına kıyasla biraz daha güçlü olması ise kullanıcıların dikkatli olması gerektiğine bir uyarıdır. Ağır olan silahlara kıyasla bunun içerisinde kısa bir menzili bulunmaktadır.

  Alfa Defender tabancasına bir bakıma otomatik diyebiliriz. Atış isabetinde oldukça zirve yapmış olması ise kullanıcıların birçok işine yaramaktadır. Etkili olma mesafesi ise namlusuna göre değişmektedir. Örneğin 150 mm’lik namlularda neredeyse 200 metreye yakındır. İçinde kullanılmış olan birçok parça sayesinde namlunun aşınma zamanı azalır ve namlunun içi ile mermi arasında uyum sağlanır bu da atışı daha da isabetli hale getirir.

  İçinde bulunan tetik iki el şeklinde kullanılacak biçimde tasarlanmıştır. Oldukça işe yarayan kabzası ise özel bir şekilde hazırlanmış olup kullanımı rahattır ve tabancayı daha da hızlı kullanmaya olanak sağlar. Bu tabancanın bir diğer özelliği olarak şunu söyleyebiliriz ki bunun içinde standart üretim olan mermilerle çalışır. Ve bu tabancanın en önemli özelliklerinden bir tanesine gelecek olursak bu da tabancanın hem sağ hem de sol el ile oldukça rahat kullanılabilmesidir. İster solak olun ister sağlak hiç fark etmez. Oldukça rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Dilerseniz rahat bir şekilde lazer ekleyebilir ve daha da kullanışlı hale getirebilirsiniz.  Eğer siz farkında olmadan şarjörde mermi biterse diğer yarı otomatik tabancalarda var olduğu gibi  sürgüsü kendini açık bırakmaktadır. Emniyete alınma özelliği sayesinde birçok tabancaya kıyasla silahın yere düşmesi halinde kendi kendisi ateş almayacaktır. Yüksek kalite çelikten üretiliyor olması silahın yere düşmesi durumunda zarar görmesini engelleyecektir. Amerika fikri doğrultusunda hazırlanan Alfa Defender parçaları orijinal olarak hazırlanır ve tehlikeye karşı oldukça kendini korumalıdır. Kılıfı içerisinde daha da kontrol edilebilir hale gelen Alfa Defender ile kolay bir tabanca kullanımınız olacaktır. En fazla ün kazanmış olan parçası ise 150 mm dir. Temizlik ve bakımına oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Geri tepmesi ise diğer tabancalara kıyasla pek fazla görülmemektedir.

  Ağırlığı, görüntüsü, mermi özelliği, namlusu ve daha birçok yararı sayesinde kendinizi koruyabilirsiniz. Lazer ekleyebilme özelliği bu silahı daha da kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Özel tasarlanmış kılıfı sayesinde belinizde taşıyabilir ve emniyeti sayesinde kendisini ateşleme riskini önleyebilirsiniz. Bununla beraber temizliği kolaydır.

  İnceleme
  Bu bilgi yararlı mı?
  2011 yılından beri SilahGalerisi.com için araştırmalar yapıp silah severlere en kaliteli bilgileri sunmak için çalışmaktayım.

  Yorum yok

  Yorum yapın