Paintball

Paintball Tarihçesi

  0

  Paintball Sporu yaklaşık olarak 1970’li yıllarda ortaya çıkmış bir oyundur. Yetmişlerin başların da  paintball oyununda kullanılan mermilerin içeriğindeki gıda boyaları kesilecek ağaçları işaretleme olarak kullanılırdı. Daha sonra bir grup Amerikalı genç bu boya toplarını kapsüllerin içerisine koyarak havalı bir silah üretmişlerdir.

  Paintball silahının profesyonel olarak üretmek ve  kullanımı için silahın patentini ”National Survival Games” alarak seri üretime geçmiştir. Paintball oyunu ilk deneyimine  başladığında doğada hayat mücadelesi temeli ile oynanmaya başlanmış hatta paintball survivor olarak adlandırılmakta idi.

  Taki 1982 yıllarında paintball’ı  ilk bulan gençler ortaya çıkana kadar. O zamanlar  grup olarak ilk bu gençler oynamış ve paintball oyununun temelden değiştirmişlerdir. Oyunun senaryosu bayrak kapma olarak tanımlanmış ve kazanan takım 12-0′ lık bir galibiyetle oyunda hiç yenilmemişlerdir. O günden itibaren Genellikle Amerika da çeşitli turnuvalar düzenlenmiştir.

  1991 yılında paintball Fransa, İsviçre,Danimarka ve daha bir çok ülkede oynanmaya başlanmış 1993 yılında Amerika da ilk paintball ligi kurulmuştur.

  Yorum yok

  Yorum yapın