Paintball

Paintball Oyunu

  0

  Paintball dünya ülkelerinde yaklaşık 30 seneden bu yana ülkemizde ise 10 yıldan beri gelişerek oynanan ”stratejik takım” oyunudur. Paintball oynarken takımların bütün oyucuları askeri özel kıyafetler giyerek kendilerine verilen görevleri yerine getirmeye çalışırlar. Bu özel askeri kıyafetler ise şunlardır;Kırılmaz camdan yapılmış yüz maskesi,askeri kamufilaj,eldiven,koruyucu yele, paintball havalı silahı(marker diye tabir edilir).

  Paintball silahları görünüşüyle gerçek silahları andırırlar. Fakat bu silahların hiç bir şekilde yaralayıcı etkisi bulunmamaktadır. Paintball silahlarındaki mermiler tamamı ile zararsız boya kapsüllerdir ve içeriğinde hiç bir şekilde kimyasal bulunmamakla beraber tamamı ile gıda boyasından üretilmektedirler.

  Paintball silah mermilerinin görünüşü halk dili ile bilye küçük misketleri andırmaktadır. Paintball oyunu senaryolar aracılığı ile oynanan genellikle amacı karşı takımın bayrağını ele geçirmektir. Oyunda vurulan oyuncular senaryo bitene kadar (yeni oyun başlayana kadar) oyun içerisinde ölürler. Sıkılan mermiler hava yolu ile atış yapıldığından dolayı vurulan oyuncuya herhangi bir acı ve zarar vermemektedir. Doğa dostu olan mermilerin içeriği bitkisel birleşenler içermektedir.

  Paintball her yaştan ve her meslek grubundan geniş bir oyuncu kitlesine sahip stratejik, grup halinde oynanılan bir doğa sporu olduğunu söyleyebiliriz. Paintball oyun kurallarının eşliğinde havalı özel silahların içerisinde gıda boyasından yapılan misket mermileriyle oynanılan bir oyundur.

  Paintball oyunu genellikle gruplar halinde oynanılan bir oyun olmasından dolayı grup olarak karşı takımın bayrağı veya farklı konularda senaryolar ile oynanmaktadır. Çeşitli senaryolar eşliğinde oynanılan oyunlarda genellikle bayrağı almak,karşı tarafın kaptanını öldürmek, belirlenen bölgeyi ele geçirmektir.

  Paintball da önemli olan tek şey fizik kondisyon değil takım oyunu takım ruhunu canlandırabilmektir. Paintball bir doğa,stratejik misyonu olan zeka oyunu olduğunu da söyleyebiliriz. Uygulanan taktikler oyunu kazanıp kazanmayacağınızı belirlemesinden dolayı öz güven aşılayan bir kimliğe de bürünmeniz gerekmektedir.

  Yorum yok

  Yorum yapın