Paintball

Paintball Oyun Senaryoları

  0

  1-Tek bayrak: Takımlardan birinin takım bayrağını koruyarak savunma yaptığı,Diğer takımında bayrağı ele geçirmeye çalıştığı bir senaryodur.

  2- Çift bayrak: Paintball oyununda en çok oynanan bir senaryo olan çift bayrak oyunudur. Çift bayrak oyunu her iki grup oyuncularınında kendine ait bayrakları olduğu ve başladıkları yerde bulunduğu bu bayrağı hem korumak zorundadırlar hemde karşı takımın bayrağını ele geçirmek zorundadırlar.

  3- Önce bayrak : Her iki takım oyun sahasının 2 ayrı ucunda oyuna başlarlar. Sahanın ortasında bir bayrak durur ve hem o bayrağı almak zorundadırlar,hemde o bayrağı karşı takımın bölgesine götürmek zorundadırlar.

  4- Counter’lar ve teröristler başkanı koru: Bir takım başkanın korumaları olan ”counter”lar diğer takım ise ”teröristler” olarak 2 gruba ayrılır. Başkan olarak yedekte bekleyen bir kişi veya yan hakemlerden biri olarak belirlenir. Başkanı koruyan takımın amacı hedefi belli bir sürede başkan ile birlikte başlangıç noktasından belirlenen bir bölgeye götürmektir. Teröristlerin amacı ise bitiş yerine gelmeden başkanı öldürmektir.

  5-Rehineleri kurtar: Bu senaryoda yine bir veya birden fazla kişi ”rehine” rolüne girerek ”teröristler”in elinde bulunurlar. ”Counter” ların amacı ise verilen sürede herkesi öldürerek veya pusu yaparak rehine veya rehineleri kurtarmak zorundadırlar.

  6- Son adam: Bu paintball oyununda herkes tektir. Her hangi bir süre zaman dilimi bulunmamaktadır. Oyunda kim son olarak hayatta kalırsa ise o oyunu kazanır. Bu oyunda isterseniz geçici anlaşma kuralı bulunmakta. Geçici anlaşma yapan 2 kişi birlikte diğer herkesi oyundan çıkartana kadar birlikte çalışabilirler. Daha sonra sona kalan anlaşmalı oyuncular kendi aralarında savaşırlar.

  Paintball doğa sporunda daha pek çok senaryo bulunmaktadır.

  Yorum yok

  Yorum yapın