Genel Bilgiler

Tabanca Bakımı Nasıl Yapılır?

  0

  Tabanca Bakımı Nasıl Yapılır?

  Silah temizliği ile alakalı olarak her kullanıcının kolaylıkla yapabileceği işlemlerden biri olan silah üst kapağının sökülmesi sonucu temizlik işleminin başlamasıdır. Namlunun iç kısmı, mekanizma ve mil üzerine, silahın hareketli kısımlarına bakım yağı sürerek, bu uygulamayı gerçekleştirebilirsiniz.

   

  Mekanizma üzerinde dikkat edeceğiniz unsur; özellikle iğne yatağı kısmını fırça ile güzelce temizlemek olmalıdır. Tüm hareketli kısımları fırça  ile ulaşabildiğiniz alana kadar temizleyebilirsiniz. Silah üzerinde biriken bir takım kalıntıları, yağı kullanışlı bir bez ile temizliyoruz.

   

  Bakım işlemi oldukça basittir. Bakıma başlamadan önce; silahın atış yapmayacak seviyede olmasına dikkat etmelisiniz. Şarjörünü çıkartın ve emniyet kitini aktif edin ve bakıma öyle başlayın. Tabanca bakımı o kadar zor bir husus değildir. Parçalarını ayırmayı bildikten sonra kısa bir sürede tamamlayabileceğiniz bir işlem.

  İnceleme
  Bu bilgi yararlı mı?
  2011 yılından beri SilahGalerisi.com için araştırmalar yapıp silah severlere en kaliteli bilgileri sunmak için çalışmaktayım.

  Yorum yok

  Yorum yapın