Balık Avı

Su Avcılığında Kullanılan Ekipmanlar

  0

  Avcılık türleri, Kara avcılığı ve su avcılığı en bilinen iki avcılık türü olup, su avcılığı genellikle ticari kazanç sağlamak amacıyla yapılırken, kara avcılığı daha çok bir hobi olarak gerçekleştirilmektedir.  Günümüzde bu her iki avcılık türü için de  onlarca ekipman geliştirilmiş ve bu ekipmanların büyük bir çoğunluğu avcılık keyfini daha da artırır nitelikte olmuştur.

  elle-balik-yakalamak

  Su avcılığında kullanılan ekipmanlar

  Avcılık ekipmanlarının balık avcılığında çok daha geniş kapsamlı olduğunu söylemek mümkündür. Özellikle olta avcılığı bu konuda diğer tüm avcılık ekipmanlarını geride bırakmıştır. Olta avcılığında balığın olta ucundaki yeme çekilmesini sağlamak gerekmektedir. Bu sebeple çeşitli balık türlerinin beslenme zevklerine özel olarak üretilmiş balık yemleri bulunmaktadır. Ek olarak balıkları daha kolay yakalanmasını ya da tek seferde çok daha fazla balık yakalanmasını sağlayan bir ekipman daha bulunmaktadır. Balık bulucu olarak bilinen bu ekipman ile, balık popülasyonlarının konumu tespit edilebilmekte böylece çok sayıda balığı çok daha kısa sürelerde yakalayabilmek mümkün olmaktadır. Diğer balık avcılığı türlerinden bahsetmek gerekecek olursa, zıpkın ve balık ağlarına değinmek gerekecektir.

  derya-kuzusu-avlama

  Zıpkınla avcılık diğer balık avcılığı türlerinden çok daha zor olup, su altında seri bir şekilde hareket eden balığın zıpkın atılarak vurulması yetenek ve beceri isteyen bir durumdur. Balık ağları ise genellikle balıkçılığı ticari amaçlı gerçekleştiren kişiler tarafından  yapılmaktadır. En bilinen balık ağları serpme ağlar olup bu ağlar ile tonlarca balık yakalayabilmek mümkündür.   Balık avcılığı yapmak isteyen kişilerin bahsedilen bu ekipmanlar ile denizlerde ve göllerde avcılık faaliyetlerini gerçekleştirebilmeleri mümkündür.

  balik-tutmak

   

  Yorum yok

  Yorum yapın