Balık Avı

Su Avcılığı

  0

  Balık avlama yöntemleri nelerdir? Amatör balıkçılığın dört temel yöntemi; yemli veya yemsiz el oltacılığı, kamışla kıyıdan veya sandaldan oltayı atıp makineye sarmak suretiyle yapılan oltacılık canlı ve ya yapay yemle tekneden motor çalıştırarak hareket halinde sırtı veya kaşık çekmektir. Bu yöntemlerin tümü hem tatlısuda hem denizde kullanılır.

  balik_agalara_takildi

  Yemli oltacılık nasıl yapılır?

  Yemli oltacılık kuşkusuz en eski ve dünyada en yaygın olan yöntemdir. Bu tür balık avında kullanılan en yaygın yemler solucanlar küçük balıklar (akyemler) midye karides suline sübye kalamar yengeç ve ekmek içidir. Av sırasında iğneye yem geçirildikten sonra olta denize koyverilir. Balık yeme atladığında oltayı kullanan kişi kısa ve seri bir hareketle (tasmayla) oltayı çekip iğnenin balığın ağzına girmesini sağlar. Amatör balıkçılığı olta takımlarını kullanım şekline göre kıyıdan ve tekneden olmak üzere ikiye ayırıyoruz.

  buyuk-balik-av-teknesi
  Av takımları çok çeşitli olmasına rağmen bunların arasında “klasik oltalar” diye adlandırabileceklerimiz: Çift köstekli takımlar, uzun köstekli dip sürütmesi takımları, uzun oltalar, zokalı takımlar, sırtılar’dır

  balik-tutmak

  Balıkçılık av malzeme listesinde neler bulunmalı?

  Misina, İğne,  Makina, Kamışlar, Suni Yemler,  Kaşıklar,  Şamandıralar, Ağlar, İpler, Kamp Malzemeleri, Doğal Yemler, Fly Ürünler, Botlar, Motorlar, Çanta, Kutular, Gözlük, Kepçe, GPS & Balık Bulucu ve  Jig Malzemeleri balık avcılarında bulunması gereken malzemelerdir. Balıkçılık av malzemeleri balık tutma yöntemi tekniğine göre değişiklik gösterebilir.

  balikcilik-tarihi

   

  Yorum yok

  Yorum yapın