Avcılık

Avcılık Yaşama Gayesidir

  0

  Avcılık içinde öğrenme ve eğitim ava başladığınız gün başlar, ölünceye kadar devam eder. Avcılık deyince hepimizin aklına farklı şeyler gelir. Kimisi için bir geçim kaynağıdır, kimisi için bir hobi ötesi değildir. Bence avcılık özgürlüktür. Çünkü doğaya çıkmak insanı ruhen özgür kılar. Monoton yaşamdan uzaklaşmak ormanı, gölü, dereyi, dağı, tepeyi görmek özgürlük demektir. Avcılığın verdiği dürtüyle buraları dolaşmak, o havayı teneffüs etmek özgür olmaktan başka nasıl anlatılabilir. Avcılık tutkuculuktur. Çünkü avcı çoğu şeylerden vazgeçebilir ama avcılıktan asla vazgeçemez.Kocamış yatağa düşmüş olsa bile aklı, hayalleri hep yaptığı, hala yapmak istediği avcılıktadır. Çoğu kişi tarafından avcılık bir hobi olarak görülse de tutku bu hobiyi içinde barındırır. Avcılık spordur. Oturak avları hariç, dağda, tepede, ovada yürümek, tırmanmak, inmek çoğu kişinin spor diye yaptıklarından kat be kat fazlasıdır.

  avcılık-malzemeleri

  Bir kekliğin, bir tekenin, bir tavşanın, bir çulluğun ardından tepeler aşmak belinize ağrılar sokar, baldırlarınızda belirli aralıklarla atan tikler yaratır, ayak bilekleriniz yan, yan basmaktan kopacak hale gelir. Ama önünüzde o av var ya hiçbir şeyin farkına varmazsınız. İster vurun ister vuramayın. Eve dönünce ayaklarınızı uzatıp “oh be” dediğinizde her yeriniz ağrıyordur ama mutlusunuzdur. Hele birde av vurduysanız o mutluğun içinde deliksiz bir de uyku çekersiniz. Avcılık arkadaşlıktır. Arkadaşsız, dostsuz avcılık olmaz. Yalnız başına ava gidenler hayatta sadece kendileri için yaşayan insanlardır. Öyle bir dostluktur ki batıdan doğuya, kuzeyden güneye selam göndermektir.

  kıs-av-zamani

  İnceleme
  2011 yılından beri SilahGalerisi.com için araştırmalar yapıp silah severlere en kaliteli bilgileri sunmak için çalışmaktayım.

  Yorum yok

  Yorum yapın