Avcılık

Avcılık ve Balıkçılık

  0

  “Avcılığın tarihi gelişimine kısa bir bakış”

  Avcılığın çok eski tarihlere dayandığı bilinmekte ve insan oğlunun dünya üzerinde ilk bulunduğu zamanlarda avcılığı hayatta kalabilmek için yaptığı bilinmektedir. Bu dönemlerde avcılık için çeşitli ilkel aletler oluşturulmuş ve hayvanların avlanmasında bu aletler kullanılmıştır. Daha sonra insanoğlunun hayvanları evcilleştirebildiğini keşfetmesi ile yerleşik hayata geçilmiş ve bu aşamadan sonra avcılık daha çok bir hobi olarak sürdürülmeye başlanmıştır. Günümüzde özellikle emekliliğini eline almış kişilerin, doğa ile vakit geçirebilmek, avcılık zevkini tadabilmek ve daha keyifli vakit geçirebilmek için  çeşitli av faaliyetleri ile uğraştıkları bilinmektedir.

  fishing-and-hunting

  “Avcılığın önemli bir dalı; Balıkçılık”

  Av tutkunlarının en çok tercih etmekte oldukları avcılık çeşidi balık avcılığı olmaktadır. kara avcılığından hedef olan av direk olarak görülebilirken balık avcılığından su altında hızla hareket etmekte olan balığın görülmüyor olması, balık avcılığını çok daha zor ve bir o kadar da keyifli kılmaktadır. Balık avcılığının daha zorlayıcı olması sebebiyle daha yoğun bir çaba gerektiriyor olduğu söylenebilmektedir.

  Kacak_Avcilik

  Balık avı tutkunlarının hedeflerini daha sağlam bir şekilde saptayabilmeleri için onlarca balık avı malzemesi tasarlanmış ve bu malzemelerin büyük bir çoğunluğu avları yakalamayı kolaylaştırır nitelikte olmuştur. Örneğin bir balık bulucu ile kilometrelerce ötedeki bir balık popülasyonuna ulaşılması ve kısa sürede tonlarca balık yakalanması mümkün olabilmektedir. Balık bulucu sadece bu işi ticari kazanç sağlamak için yapan balıkçılar için değil, balık avcılığını hobi olarak gerçekleştiren kişiler için de yararlı olmaktadır. Balık avı faaliyetlerini daha zevkli hale getirmek için tasarlanmış tüm balıkçılık malzemelerinin esasta, basit fakat zekice tasarlanmış malzemeler olduğunu söyleyebilmek mümkündür.

  avcilik-balikcilik

  İnceleme
  2011 yılından beri SilahGalerisi.com için araştırmalar yapıp silah severlere en kaliteli bilgileri sunmak için çalışmaktayım.

  Yorum yok

  Yorum yapın