Avcılık

AVCILIK VE AVCILIKTA KULLANILAN SİLAHLARIN ÖNEMİ

  0

  Avcılık ile uğraşıyorsanız avcılığı en iyi şekilde yapabilmeniz için öncelikle kullanacağınız silahları çok iyi seçmelisiniz. Büyük hayvan avlarında kullanılan bir tüfekle küçük boyuttaki avlara yönelir iseniz tüfeğinizi ayarlamakta zorluk çekebilirsiniz ve gününüzün zaman kaybından başka hiçbir anlamı kalmayacaktır.

   

  Avcılıkta kullanacağınız silahlarınızla namlunun durumu çok önemlidir. Silahınızın namlusu iyi ise uzaktaki bir yaban hayvanını güzel bir biçimde vurabilirsiniz. Av sırasında namlunuzun güçlü olmamasından dolayı avınızı vursanız dahi avınızın yaralı olarak elinizden kurtulma olasılığı yüksektir. Silahınızın namlusunun iyi veya kötü olduğunu sadece elinizle namluyu sıkıca tutarak bekleyin elinizi çektiğinizde namluda el iziniz çıkıyor ise namlunuz iyi bir namlu olduğunu kanıtlamaktadır.

   

  Av ve avcılıkta av tüfeğinin öneminin büyük olması nedeniyle avcının en büyük yardımcısı tüfeğidir. Av tüfeğinin iyi bir elektriksel kıvılcımla güçlü bir manyetik etkisiyle istediğiniz avı indirebilirsiniz. Bazı avlarda özellikle kullanılan tüfekler bulunmaktadır. Bu tüfekler tek kırma, çift kırma,pompalı,yivli ve yivsiz tüfekler olarak bilinmektedir.

   

   

  Yorum yok

  Yorum yapın