Avcılık

AVCILIK VE AV MALZEMLERİ

  0

  Avcılıkta av malzemeleri oldukça önemlidir. Av malzemeleri her av hayvanına göre çeşitli olarak değişmektedir. Av malzemelerinin en başında kıyafetimizin önemi oldukça önemlidir. Ava çıktığınızda üzerinizde ağır kıyafetler olmamasına özen gösterilmelidir. Kullanılması gereken kıyafet seçimlerin hafif çok katmanlı olanları avcılık için uygun olan kıyafet seçimleridir. Ortamın sıcak olması nedeniyle ince ve çok katmanlı kıyafetlerden birini çıkartarak hem rahat edebilir hemde hareket olasılığınızın düşmemesini sağlayabilirsiniz.

   

  Avcılık denildiğinde kullanılan silahlar ve tüfekler gelmektedir. Av ile uğraşan bir insanın yanında kıyafetlerden sonra dikkat etmesi gereken bir diğer hususta kullanılan tüfeklerdir. Avcılıkta avcının yanında muhakkak biri uzun diğeri de kısa namlulu silah bulunma kuralıdır. Avcılıkta avlar için kullanılan silah ve tüfekler avların çeşitliliğine göre değişmektedir. Bıldırcın tüfeği ile büyük hayvan avına gidilemez. İlk olarak gidilecek avda hangi silahları kullanıp kullanmayacağınızı öğrenmeli ve silahınızın veya tüfeğinizin bakımı hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

   

   

  Avcılık sırasında istenmeyen durumların oluşmaması için tüfeğinize hangi tür fişeklerin kullanacağınızı büyük hayvan avlarında uzun namlulu tüfekleri ve 50 kalibrelik atan silahları tercih etmeniz önerilmektedir.

   

  Yorum yok

  Yorum yapın