Avcılık

Avcılık Faaliyetleri

  0

  Avcılık faaliyetlerinin geçmişi çok uzun yıllara dayanmakta olup, insanların dünyada ilk bulundukları zamanlardan beri avlanma faaliyetleri ile ilgilendikleri bilinmektedir. İnsanoğlunun avcılık faaliyetleri ile ilgilenmesi, bir içgüdü olarak başlamış, akıl sahibi olan insanın aç kaldığında çeşitli canlıları avlayarak karnını doyurabileceğini keşfetmesiyle avcılık ortaya çıkmıştır.

  av-kopegi

  Daha sonra avcılık faaliyetleri daha geri planda kalmış çünkü insanoğlu bitki yetiştiriciliği yaparak da hayatta kalacağını keşfetmiştir. Bu aşamadan sonra da daha öncesinde avlanan canlılar evcilleştirilmiş, tarımsal faaliyetler başlatılmış ve yerleşik hayat geçilmiştir. Günümüzde avcılık  hobi olarak ya da ticari kazanç sağlamak için yapılabilmektedir. Ticari kazanç getirisi yüksek olan avcılık türlerinden bir tanesi balık avcılığı olup balık avcılığını hobi olarak gerçekleştiren kimselerde bulunmaktadır.

  avcilik-faliyetleri

  Avcılık türleri

  Avcılığın günümüzde birçok kişi için bir tutku haline geldiği söylenebilmektedir. Doğa ile baş başa olmak ve bu vakti avlanma faaliyetleri ile değerlendirmek kişilerin hem keyifli vakit geçirmesini sağlamakta hem de avcılıkta kendilerini geliştirebilmelerine imkan vermektedir. Avcılığın birçok farklı türü bulunmaktadır. Bu sınıflandırmayı öncelikle kara ve su avcılığı olarak yapabilmek mümkündür. Kara avcılığında, uçan ve kaçan yani çeşitli memeliler ve kuşların avlanması söz konusudur. Memelilerde, yaban domuzu avcılığı, tavşan avcılığı, geyik avcılığı ve çeşitli yabani büyük baş hayvanların avcılığının yapılabilmesi mümkün olmaktadır.

  avcılık-ve-balıkcılık-giysileri

  Uçan avcılığında ise, eti yenilebilen ve eti lezzetli olan kanatlı hayvanların avlanması söz konusudur. Su avcılığı ise başlı başına çok kapsamlı bir şekilde incelebilecek olan bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Su avcılığında zıpkın ile olta ile ve balık ağı ile avlanabilmek mümkündür. Bu ekipmanların kullanım amaçlarına göre birbirlerine tercih edilebilmesi söz konusu olabilmektedir.

  geyik-avi

  İnceleme
  2011 yılından beri SilahGalerisi.com için araştırmalar yapıp silah severlere en kaliteli bilgileri sunmak için çalışmaktayım.

  Yorum yok

  Yorum yapın