Avcılık

Avcılık Belgesi Harcı 2013

  0
  avcılıkbelgesi harcı 2013

  Avcılık Belgesi Harcı 2013

  Ülkemizde avcılığa gönül vermiş insanların sahip olması gereken bir takım belgeler bulunmaktadır. Bu belgelerin sahibi olmadan yapılan avcılık faaliyeti yasal olmamaktadır.

   

  İl Çevre Ve Orman Bakanlığının vermiş olduğu belge ile avcılık sporunu birtakım kurallar çerçevesinde icra edebilirsiniz. Avcılık belgesi harcı 2013 yılında avcılık derneklerine üye olanlara 138 lira 50 kuruş avcılık derneklerine üye olmayanlara ise; 148 lira 10 kuruş şeklinde belirlenmiştir.

   

  Avcılar bağlı oldukları vergi dairelerine gidip, avcılık belgesi harcını yatırmamaları halinde gecikme cezası uygulanmaktadır. Harcınızı yatırdıktan sonra da yapmanız gereken bir takım işlemler bulunmakta. Yapmış olduğunuz avcılık sporunun yasal bir şekilde gerçekleşmesi adına tavsiyelere kulak vermelisiniz. Ocak ayı içerisinde yatması gereken avcılık belgesi harcı yatırıldıktan sonra Orman İl Müdürlüğüne gidilerek vize yaptırılması gerekiyor.

  İnceleme
  Bu bilgi yararlı mı?
  2011 yılından beri SilahGalerisi.com için araştırmalar yapıp silah severlere en kaliteli bilgileri sunmak için çalışmaktayım.

  Yorum yok

  Yorum yapın