Avcılık

Arama Avı Nedir?

  0
  arama avı nedir

  Arama Avı Nedir?

  Arama avını kısacak açıklayacak olursak; hayvanların gün ışığını görmesi ile birlikte ortalardan kaybolduğu ve kendini korumak adına bir yerlere saklandığı takdirde; koruma iç güdüsü ile hareket edebilmektedir. Genelde gece karanlığından yararlanan hayvanların hiçbir şekilde kendini belli etmemesi gerekir. Aksi takdirde; diğer hayvanlara av olabilmektedir.

   

  Avcı hangi zamanlarda nerelerde avlanma yapabileceğini, hangi hayvanlara ne şekilde hamleler yapabileceğiniz, hangi bölgelerin verimli olabileceğini çok iyi bilmelidir. Arama avı dediğimiz olay da tam da bundan kaynaklanmaktadır.

   

  Avcıların çoğu zaman durdukları yerden avlarına erişemediğini söyleyebiliriz. Bu aşama da biraz arama yapmaya ihtiyaçları vardır. Hayvanların saklandıkları yerleri bulabilmek ve ava ulaşabilmek adına gerekli bir faktör olduğunu söyleyebiliriz. Bu bakımdan her avcının bilmesi gereken hususlar hakkında bilgi sahibi olması önemlidir.

  İnceleme
  Bu bilgi yararlı mı?
  2011 yılından beri SilahGalerisi.com için araştırmalar yapıp silah severlere en kaliteli bilgileri sunmak için çalışmaktayım.

  Yorum yok

  Yorum yapın